| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 0 Hz to 6 GHz |
| Interface | |
| Insertion Loss (dB) | 3.8 dB |
| Bandwidth | 5.9 GHz |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Power Dissipation | 560 mW |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 6 |
| Operating Supply Current | |
| Gain | |
| Max Frequency | 6 GHz |
| Max Input Voltage | 5.6 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Attenuation Value | 31.5 dB |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 days ago) |
| Frequency Range | 0 Hz to 6 GHz |
Stock: 297
Distributors
pcbx
Unit Price$5.92435
Ext.Price$5.92435
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.92435 | $5.92435 |
| 10 | $5.10643 | $51.06430 |
| 25 | $4.79653 | $119.91325 |
| 50 | $4.50543 | $225.27150 |
| 100 | $4.23201 | $423.20100 |
